Українців попередили про подорожчання продуктів: чим треба запасатися вже сьогодні

[ad_1]

Українців попередили про подорожчання продуктів: чим треба запасатися вже сьогодні

В Україні протягом найближчих двох місяців очікується подорожчання низки продуктів харчування. Названо причини негативної тенденції на ринку.

Наприкінці літа та вересні ціни на багато овочів обвалилися. Цьому сприяло збільшення посівних площ, а також хороший урожай. Тому коренеплоди у найближчі три місяці будуть доступними.

Завідувач відділу ціноутворення та аграрного ринку ННЦ Інна Сало зазначила, що овочі борщового набору подешевшають на 5-20%. Білокочанна капуста та буряк коштуватимуть близько 8 грн/кг, цибуля – 9 грн/кг, а картопля та морква – 10 грн/кг.

За прогнозними оцінками вчених Інституту аграрної економіки, вартість борошна, круп та хліба значно не зміниться.

Які продукти подорожчають найближчим часом

Аналітик УКАБ Максим Гопка зазначив, що неприємно здивувати можуть ціни на рис – через скорочення обсягів постачання із Індії, Пакистану та Китаю.

«У 2023 році очікується імпорт на рівні 73 тис. т, що на 17% менше від показника 2022 року. Скорочення імпортних поставок обумовлено зростанням світових цін на рис і низькою платоспроможністю українців. Середня ціна на рис становить 60,70-79 грн/ кг, вона змінюватиметься залежно від змін цін на внутрішньому ринку експортера», — пояснив аналітик.

М’ясо у жовтні-листопаді може подорожчати на 4-5%. Цьому сприяють стабільний попит та збільшення додаткових витрат до середини осені, а також подорожчання кормів, тарифів на електроенергію та палива.

Провідний науковий співробітник відділу ціноутворення та аграрного ринку Інституту аграрної економіки Наталія Копитець спрогнозувала подорожчання молочних продуктів. В останні півтора місяці була посуха і валовий надій молока на підприємствах зменшився. Переробники вже підняли закупівельні ціни на сире молоко.

Вартість цукру буде помірною. Фермери збільшили посівні площі під цукрові буряки на 35%. Але ціна може трохи вирости через збільшення витрат на логістику та зміни вартості електроенергії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

[ad_2]

Источник: 0382.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *