Навіщо потрібні біологічно активні добавки

На полицях аптек, магазинів, різних сайтах інтернет-магазинів ми бачимо сотні вітамінів, мінералів та біологічно активних добавок. Завжди виникає безліч запитань. Як розібратись у всьому цьому різноманітті? Що таке БАДи – це ліки чи вітаміни? Як правильно їх приймати? Вони корисні чи шкідливі для здоров’я? З реклами нам обіцяють міцне здоров’я та чудове самопочуття, але дискусії з цього приводу не вщухають і досі. Спробуємо дати відповіді.

Біологічно активні добавки – що це

БАД або дієтична добавка – це спеціальний харчовий продукт, що споживається до звичного раціону та є концентрованим джерелом поживних речовин, вітамінів, мінералів та мікроелементів тощо.

У своєму складі вони містять природні або ідентичні природним компоненти речовин (витяжки з рослин, водоростей, морської риби). Перевагою таких добавок є чітке дозування та збалансований склад.

Традиційно виділяють 5 груп:

  • Нутріцевтики – для корекції складу їжі, що відповідає потребам здорової людини (вітаміни, макро- і мікроелементи, амінокислоти, харчові волокна).
  • Парафармацевтики – для профілактики захворювань, як допоміжна терапія та підтримка функціональної активності органів і систем (антиоксиданти, фітоестрогени, біофлавоноїди).
  • Пребіотики – стимулюють ріст та біологічну активність мікрофлори кишечнику, підтримують її нормальний функціональний стан.
  • Еубіотики – до складу входять живі мікроорганізми (біфідобактерії, лактобактерії), що нормалізують біологічну активність мікрофлори травного тракту.
  • Пробіотики – живі непатогенні й нетоксичні мікроорганізми, які позитивно впливають на організм, підтримують нормальний склад і біологічну активність мікрофлори травного тракту.

Різноманітний вибір біологічно активних добавок представлений на сайті інтернет-магазину Froomo.

Головною метою прийому дієтичних добавок є доповнення харчового раціону, котрий не завжди збалансований необхідними нам поживними речовинами.

Наприклад, жирні кислоти Омега-3 містяться в рибі та морепродуктах, котрі не кожен вживає щотижня. Добавки містять очищені кислоти в дозуванні, які ідеально підходять нашому організму.

Навіщо потрібні біологічно активні добавки

Чи можуть БАДи замінити ліки

Перш за все, варто наголосити, що біологічно активні добавки не є ліками. Вони займають проміжне місце між продуктами харчування та лікарськими препаратами. Дієтичні добавки не здатні вилікувати цукровий діабет, гіпертонічну хворобу, бронхіальну астму, псоріаз та онкологію.

Призначені для підвищення імунітету, профілактики захворювань та покращення самопочуття. Часто застосовують у комплексному лікуванню з препаратами.

Особливості вживання:

  • вживати під час або після їжі;
  • не замінює повноцінне харчування;
  • дотримуватись вікового обмеження;
  • вагітним та алергікам перед вживання обов’язково проконсультуватись з лікарем;
  • приймати курсами та робити перерву між прийомами.

Перш ніж приймати будь-які добавки, проконсультуйтесь з лікарем. Адже БАДи здатні змінювати дію ліків, якщо ви їх вже приймаєте. Дізнайтеся які дієтичні добавки можуть безпечно взаємодіяти з вашими ліками. Важливо пам’ятати, навіть, якщо щось вважається «природним», це зовсім не означає, що воно безпечне для вас. Будь-яка природна добавка або екстракт, може мати серйозні побічні ефекти. 

Коли потрібно звернути увагу на БАДи

Здорове повноцінне харчування – найкращий спосіб отримати всі поживні речовини для нормальної роботи організму. Однак тим, хто часто вживає дієтичну їжу, має знижений імунітет, наявність хронічних хвороб, тяжку або стресовану роботу, лікарі можуть порекомендувати вживати БАДи.

Дієтичні добавки містять поживні речовини й мінерали, яких може бракувати у вашій їжі.

При правильному вживанні біологічно активні добавки корисні для здоров’я й допоможуть впоратися з неприємними симптомами та прискорюють процес відновлення після хвороби.

Для людей, які ведуть активний спосіб життя та займаються спортом, існують вітамінно-протеїнові коктейлі, що забезпечують організм необхідними вітамінами й білками.

Жінкам зберегти красу допоможе біотин. Він забезпечить здоров’я і гарний стан шкіри, волосся та нігтів. Вагітним жінкам вживання фолієвої кислоти (вітаміну В9) забезпечує нормальний розвиток нервової системи дитини.

Препарати з вітаміном D та кальцієм, а також вітаміни В6 і В12, корисні для людей старшого віку, які часто мають дефіцит багатьох вітамінів і мінералів, щоб запобігти ламкості кісток.

Для репродуктивного здоров’я є важливим достатнє надходження вітаміну Е та цинку.

Діти активно розвиваються й ростуть, отже, необхідно забезпечити надходження достатньої кількості вітамінів та мікроелементів. У випадку неповноцінного харчування або ознак дефіциту вітамінів лікарі можуть додатково рекомендувати комплекс вітамінів саме для дітей.

Дбайте не тільки про красу, але і здоров’я свого організму!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *