В Україні зафіксували депортацію до Росії понад 5600 дітейВ Україні зафіксували депортацію до Росії понад 5600 дітей

Реальна кількість маленьких українців, силоміць вивезених у РФ, ще більша

Національне інформаційне бюро зафіксувало депортацію понад 5600 дітей до Росії, але реальна кількість більша. Про це на брифінгу повідомила заступниця міністра внутрішніх справ Катерина Павліченко, пише «Укрінформ».

«Відповідно до даних Національного інформаційного бюро, вже ідентифіковано понад 5600 дітей, які були депортовані до країни-агресорки. Разом із тим ми розуміємо, що реальна кількість насправді більша», – сказала вона.

Павліченко додала, що сотні тисяч українців насильно депортовані в Росію та Білорусь, в Україні напрацьовують механізм повернення цих громадян, в тому числі і дітей.

Крім того, Павліченко розповіла, що робити у випадку, якщо втратили зв’язок з близькою людиною, яка, можливо, виїхала за кордон.

«Насамперед опанувати емоції і звернутися до підрозділів Національної поліції за номером 102 або, якщо перебуваєте за кордоном, – 112. Також можна звернутися із заявою до найближчого підрозділу поліції», – сказала вона.

Заступниця міністра зауважила, що також необхідно надати всю можливу інформацію щодо можливого зникнення людини – де останній раз спілкувались, де бачили, можливо, останнє місце перебування, якщо людина виїхала за кордон.

Крім того, вона наголосила, що для розшуку людей необхідно звертатися до правоохоронних органів, а не до приватних осіб, які теж займаються розшуком, щоб уникнути шахрайства.

Павліченко зауважила, що у випадку можливого зникнення українців за кордоном Нацполіція співпрацює з Інтерполом, Європолом і в контакті з правоохоронними органами інших країн вживає заходи з метою пошуку людей.

Представниця Міжнародної організації з міграції Ірина Мидловець заявила, що з початком повномасштабного вторгнення РФ на територію України українці стали більш вразливими до потрапляння в ситуацію торгівлі людьми.

«Коли сталося повномасштабне вторгнення, ми всі зрозуміли, якими вразливими стали українці до потрапляння в ситуацію торгівлі людьми. Раніше люди вважали, що це їх не стосується, тому що в них є вища освіта…вони не планують їхати на заробітки, загалом абсолютно влаштовані. Тепер же в ситуації, що склалася, надзвичайно багато українців були вимушені залишити свої домівки, виїхати за кордон не тому, що вони хотіли туди виїхати, а тому, що так склалися обставини, щоб убезпечити себе», – зазначила Мидловець.

Вона зауважила, що Національна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів за зверненнями українців надала майже 80 тис. кваліфікованих консультацій.

Як повідомлялося, Національне інформаційного бюро створене рішенням Кабміну у березні 2022 року, ключовою метою його діяльності є збір та узагальнення даних про військовополонених, загиблих, зниклих безвісті, незаконно затриманих загарбниками, у тому числі і з-поміж мирного населення з обох сторін воєнних дій.

Тим часом на початку липня військові РФ цинічно повідомили про «евакуацію» 365 тис. дітей з України. Понад 2,3 млн осіб, у тому числі майже 365 тис. дітей викрали і перевезли до Росії з кінця лютого з території України, так званих «ЛНР» і «ДНР» росіяни. 

Источник: 0382.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *