Шахрайські дії на Хмельниччині: статистика, схемиШахрайські дії на Хмельниччині: статистика, схеми

Майже щоденно кілька мешканців Хмельниччини потрапляють у тенета шахраїв, втрачаючи значні суми коштів. Зловмисники в погоні за легкими грошима не зупиняються ні перед чим, а рівень їхнього цинізму нерідко перетинає усі допустимі межі. 

За 10 місяців поточного року до Єдиного реєстру досудових розслідувань підрозділи поліції Хмельницької області внесли 584 повідомлення про шахрайські дії. 

Серед них є як і давно відомі, уже майже «класичні» схеми, пов’язані з маніпуляціями з даними доступу до банківських карток, так і схеми, розраховані на потреби людей, обумовлені військовим часом, — розповідає заступник начальника ГУНП в Хмельницькій області Андрій Чайковський. — Наприклад, останнім часом в області ми зафіксували низку шахрайств, пов’язаних з продажем через інтернет неіснуючої військової амуніції, генераторів, пригоном автомобілів з-за кордону для потреб військових, звільненням з полону родичів тощо. 

Зважаючи на це, ще раз нагадуємо про найпопулярніші види шахрайств, аби ви могли від них вберегтися:

• Телефонні шахрайства (псевдобанкіри телефонують громадянам і під різними приводами виманюють особисті та персональні дані, а також дані банківських карток начебто для їх захисту. Після отримання необхідної інформації злочинці знімають кошти).

• Інтернет-шахрайства (під час купівлі-продажу товарів псевдопродавець пропонує занижену вартість товару, вигідні акції, просить у вас здійснити повну або часткову передоплату за товар, а коли гроші перераховані — зникає).

• Псевдофахівці (аферисти представляються соцпрацівниками, які пропонують обміняти старі купюри грошей на нові, мотивуючи тим, що старі банкноти будуть не дійсними. Таким чином люди віддають шахраям свої заощадження, а натомість отримують звичайні папірці або сувенірні банкноти. Або ж зловмисники представляються працівниками комунальних служб і, під приводом надання допомоги або перевірки лічильників, проникають до помешкання громадян. Поки господар на щось відволікається, аферисти нишпорять в оселі та забирають цінні речі).

• З вашим родичем сталася біда (псевдолікарі чи псевдоправоохоронці телефонують родичам і повідомляють, що їх син, донька чи онука скоїли злочин або потрапили в ДТП, або в тяжкому стані їх доставлено в лікарню. І для уникнення «покарання», чи проведення «термінової операції» в лікарні потрібно заплатити гроші. Дані кошти злочинці просять перерахувати на картковий рахунок, або підвезти в певне місце, або відати їх третій особі, яка за ними приїде. Після отримання грошей спілкування припиняють).

• Віддалена заміна сім-карти (злочинці дистанційно перевипускають телефонну сім-карту та оформляють онлайн-кредити на ім’я власника у сервісі швидких позик).

Щоб не потрапити до пастки шахраїв, поліція радить дотримуватися правил:

– У випадку телефонного шахрайства: негайно припиніть розмову, зателефонуйте на контактний номер вашого банку та з’ясуйте чи дійсно відбувалася атака на вашу картку та чи потрібно її перевипустити. Залиште заявку оператору, що з вашим картковим рахунком намагалися вчинити шахрайські дії та заблокуйте картку.

– У випадку інтернет-шахрайства: поцікавтеся характеристиками продавця та товару, не розголошуйте відомості вашого карткового рахунку (повідомлення 16-значного номеру вашої картки буде достатньо для проведення платежу); під час купівлі товару користуйтеся послугою «післяплата».

До речі, підозрілі вебсайти можна перевірити на сервісі Департаменту кіберполіції Національної поліції України.

Сектор комунікації поліції Хмельницької області

Источник: 0382.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *