Посол ЄС назвав терміни набуття Україною статусу кандидата


Посол ЄС назвав терміни набуття Україною статусу кандидата

Війна з Росією та тимчасово окуповані території не є каменем спотикання, дав зрозуміти Матті Маасікас.

Україна може набути статусу країни-кандидата на членство в ЄС за лічені тижні, можливо, вже в червні. Про це сказав посол ЄС в Україні Матті Маасікас в інтерв’ю Postimees.

Зокрема, у дипломата запитали, про які тимчасові рамки рішень може йтися після заповнення Києвом опитувальника, який передала Єврокомісія.

“Зараз ми говоримо навіть про тижні, а не місяці. Думаю, країни-члени висловлять свої пропозиції у червні, і буде визнана відповідність України Копенгагенським критеріям”, – сказав Маасікас.

Але він наголосив, що зараз краще не спекулювати навколо того, якою буде оцінка, і як члени ЄС відреагують на пропозицію Єврокомісії, бо рішення має ухвалюватися одноголосно.

Дипломат додав, що процес, що вже почався, є величезним стрибком у євроінтеграційних прагненнях України, тому що до війни надання кандидатського статусу зовсім не обговорювали – оскільки деякі члени Євросоюзу вважали, що про це немає сенсу навіть говорити.

“У цьому сенсі це величезний крок. Але ще потрібна фінальна точка”, – зазначив Маасікас.

Також він вважає, що надання Україні статусу кандидата на вступ у ЄС стане дуже важливим мотиваційним поштовхом для країни у війні проти Росії.

На запитання журналістів про те, чи заважатиме руху України до членства війна з Росією та тимчасово окуповані території, він сказав, що не може давати чітких прогнозів у цьому питанні. Але Маасікас навів приклад Кіпру, який став членом ЄС, незважаючи на заморожений конфлікт та окуповані території.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Источник: 0382.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *